„Kaszëbsczi Kabaret Młodich Lëdzi”

Z początkiem marca w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach ruszył projekt  pn. „Kaszubski Kabaret Młodzieżowy”   w ramach konkursu „Równać Szanse – 2014”, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Projekt zakłada przygotowanie przez młodzież plenerowego przedstawienia kabaretowego w języku kaszubskim .

Zadaniem uczestników jest kompleksowa obsługa:  opracowanie scenariusza i oprawy muzycznej, a także przygotowanie  scenografii.  Punktem finalnym projektu będzie wystawienie spektaklu, którego premiera na deskach amfiteatru w Swornegaciach otworzy sezon letni  w tej miejscowości.

Projektem udało się zainteresować  Romana Szyszę –  artysty-plastyka, Marcina Stoltmann – muzyka oraz Grzegorza Szlangę –  założyciela Chojnickiego Studia Rapsodycznego, którzy zgodzili się zostać opiekunami grup zajmujących się poszczególnymi kwestiami.

Składając wniosek, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice AKOLADA, uzyskało dofinansowanie z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w kwocie 7.500,00 zł.

Zapisz siędo naszego newslettera!