Przemierzali wieś i pokonywali trudności

| Opublikowane w: Swornegacie
Przemierzali wieś i pokonywali trudności

A wszystko to w ramach  Testu Kaszuba - gry terenowej  zorganizowanej  w Swornegaciach po raz szósty.

W miniony czwartek odbyła się zabawa, w której udział może wziąć praktycznie każdy. W tym roku wystartowało 31 drużyn złożonych z od kilku do kilkunastu osób. W oparciu o otrzymane na starcie wskazówki zawodnicy przemierzali Swornegacie poszukując miejsc, w których czekały na nich przygotowane wcześniej rozmaite trudności. Trzeba było zmierzyć się z językiem kaszubskim w mowie i piśmie, pokonać przyrodnicze zagadki i roszady, wykazać się tężyzną fizyczną, nabyć lub zaprezentować umiejętności pierwszej pomocy, dać wyraz cierpliwości mierząc się z haftem kaszubskim, pokazać umiejętności manualne wyplatając wiklinę oraz stanąć oko w oko z regionalną kuchnią wykonując  kulinarne zadania.

Po zaliczeniu wszytkich punktów i ukończeniu gry, na uczestników czekał ciepły posiłek i dalsza część rozrywki. Tym razem już stacjonarnie, na dziedzińcu przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego można było pobawić się przy dźwiękach i śpiewie Kaszubskiej Kapeli Purtki  z Chojnic.

Gra terenowa Test Kaszuba zorganizowana została z dużą dozą rozrywki i ogromnym przymrużeniem oka. Nie jest to rywalizacja, w której liczy się czas przebycia trasy, a jedynie dobra zabawa. Niemniej  spośród uczestników zostali wyłonieni zwycięzcy, wybrani na podstawie subiektywnych ocen prowadzących poszczególne punkty.

Za przygotowanie i pomoc w obsłudze poszczególnych punktów pracownicy WDK i KDRL w Swornegaciach składają serdeczne podziękowania:

- Urszuli Szulc wraz z Amelią Stanisławskią,  Michałem Moga i Julią Hejmowską,

-  Dorocie i Justynie - pracownikom Zaborskiego Parku Krajobrazowego,

-  Krystynie Kręckiej  z wnuczkami Martą i Kingą Jączyńskimi oraz Małgorzatą Jażdżewską i Natalią Nenca,

- Katarzynie Lemańczyk z Koła Gospodyń Wiejskich,

- Adamowi Chrapkowskiemu,

- pracownikom placówek podległych GOK Chojnice: Martynie Theil, Joannie Szupińskiej, Małgorzcie Drążkowskiej, Magdalenie Gosienieckiej i Stanisławowi Czapiewskiemu.

Wydarzenie zostało zrealizowane  w ramach projektu "Test Kaszuba aktywizuje i integruje - edycja 2018", dofinansowane ze srodków Gminy Chojnice.

Zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!