Podsumowali projekt

| Opublikowane w: Swornegacie
Podsumowali projekt

W Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach, uczestnicy projektu „Jak przódë w Swòrnëgacach garczi lepilë” po raz ostatni spotkali się by podsumować całość zadania.
A było o czym mówić. Od maja beneficjenci odbyli 2 wycieczki edukacyjne, przeszli liczne warsztaty, zorganizowali otwarte pokazy,  samodzielnie prowadzili zajęcia, zbudowali wolnostojący piec do wypału ceramiki i stworzyli całe mnóstwo wyrobów z gliny, które najpierw można było oglądać na wystawie w CH Brama Pomorza w Lipienicach, a później w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach. Nauczyli się także szkliwić i wypalać gotowe wyroby.
Całość projektu, okiem obserwatora, przedstawił koordynator projektu Dominik Dykier w prezentacji obejmującej okres od naboru (maj) po ostatnie zajęcia(grudzień).
Na spotkanie zostali zaproszeni prowadzący warsztaty, którzy z przyczyn niezależnych w większości nie mogli się pojawić. Termin spotkania nie kolidował jednak z kalendarzem Jarosława Urbańskiego, który w projekt  zaangażował spory zapas sił. Nie tylko prowadził i nadzorował zajęcia, ale był też konstruktorem i głównym wykonawcą pieca. W podziękowaniu uczestnicy podarowali panu Jarkowi, ściśle związany z projektem kalendarz z własnoręcznymi podpisami. Wyjątkowość kalendarza polega na tym, iż został on wydany w ramach projektu, a jego karty zostały wykonane na podstawie zdjęć dokumentujących przebieg zadania.
Spotkanie uświetnione zostało występem zespołu muzycznego „Kubryk” oraz przedstawieniem grupy  teatralnej z Wiejskiego Domu Kultury  w Swornegaciach.
Na koniec każdy z uczestników otrzymał upominek: dyplom, kalendarz oraz wydawnictwo Mały Ceramik.
Projekt współfinansowany był  ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – FIO 2016