Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

„Muzyka i tańce aż po Kaszub krańce…”

| Opublikowane w: Swornegacie
„Muzyka i tańce aż po Kaszub krańce…”

Muzyka i tańce aż po Kaszub krańce – tańczymy bez przerwy, bośmy nie ofermy” - pod takim hasłem upłynęły kolejne zajęcia w ramach projektu „Kaszubski Uniwersytet Dzieczci”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie SWORY i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.
Zajęcia taneczne dla dzieci, które uczą się języka kaszubskiego w Zespole Szkół w Swornegaciach przeprowadził p. Wojciech Chylewski. Warsztaty praktyczne, na których można się było nauczyć podstawowych kroków i figur tańców kaszubskich były dla większości uczestników czymś zupełnie nowym. Dzieci i młodzież ze Swornegaci znały melodie, a nawet teksty piosenek, które służą jako podkład muzyczny danych tańców, natomiast kroki, figury, a przede wszystkim choreografia układów grupowych były dla nich nie lada wyzwaniem. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych – oddzielnie tańczyły dzieci młodsze, oddzielnie młodzież. Najwięcej emocji wzbudził popularny „Kowal” – niełatwo było wykonać w parach poszczególne elementy taneczne, a później jeszcze kółka i słoneczka całą grupą.
Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy warsztatów z humorem potraktowali zajęcia – nauka okazała się dla nich dobrą zabawą. Wielu z nich stwierdziło, że taka edukacja to frajda. Najwidoczniej najmłodsze pokolenie mieszkańców Swornegaci, to prawdziwi Kaszubi, którym muzyka w duszy gra…

 

Zadanie pn.: „Kaszubski Uniwersytet Dzieczci” jest dofinansowane ze środków województwa pomorskiego.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem