„KASZËBSCZI UNIWERSYTET DZECCZI”

| Opublikowane w: Swornegacie
„KASZËBSCZI UNIWERSYTET DZECCZI”

Stowarzyszenie Swory wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach realizuje projekt pn.: „KASZËBSCZI UNIWERSYTET DZECCZI”. Zadanie zakłada organizację dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży ze Swornegaci z zakresu kultury kaszubskiej – żywego słowa, obyczajów i życia codziennego oraz muzyki i tańców regionu Kaszub.
Pierwsze z nich pod hasłem „Pierwsza nauki próba – poznajemy dzień Kaszuba” młodzi studenci już „zaliczyli”. uczestnikom projektu spodobały się zajęcia na temat realiów życia codziennego na Kaszubach, które w bardzo nietypowy sposób poprowadzili członkowie  Rodzinnej Kapeli Kaszubskiej „Bas” z Sierakowic oraz członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Poniżej przedstawiamy krótką fotogalerię ze spotkania z kapelą BAS: