Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Artyści wielkich scen wystąpili w Swornegaciach

| Opublikowane w: Swornegacie
Artyści wielkich scen wystąpili w Swornegaciach

Plaża nad jeziorem Karsińskim w Swornegaciach jest od wielu lat chętnie odwiedzana zarówno przez mieszkańców gminy Chojnice, jak i turystów licznie odwiedzających ten zakątek Kaszub w sezonie letnim. Niewątpliwą atrakcją wakacji są dla miejscowych i przyjezdnych różnorodne wydarzenia kulturalne odbywające się w letnim amfiteatrze usytuowanym nad brzegiem jeziora. Organizatorzy – pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach dbają o to, aby widzowie mieli okazję do wzięcia udziału w bardzo zróżnicowanych koncertach – począwszy od muzyki ludowej, poprzez country i folk, popularne disco aż do muzyki klasycznej.

W minioną sobotę wszyscy, którzy odwiedzili wieczorem amfiteatr w Swornegaciach mieli okazję do wysłuchania koncertu z udziałem muzyków i artystów występujących na scenach ogólnopolskich w repertuarze operowym, operetkowym i musicalowym. W plenerowym koncercie udział wzięli: Anna Lasota, związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie realizuje pierwszoplanowe partie; Mirosław Niewiadomski – artysta młodego pokolenia występujący m.in. na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Adam Zaremba współpracujący z Operą Nova w Bydgoszczy. Oprawę muzyczną zapewniło Trio jazzowe, pod kierownictwem Bogdana Ciesielskiego, który współpracował m.in. z Teatrem Polskim, Radiem PIK a także akompaniował największym gwiazdom polskiej estrady.

Wszyscy ci artyści wystąpili w przepięknym, trwającym pond półtora godziny koncertem, podczas którego zaprezentowali największe przeboje scenicznych dzieł muzycznych. Cały koncert bardzo sprawnie i z wdziękiem poprowadził Andrzej Zborowski, przeplatając występy muzyków dowcipami i anegdotami z życia wielkich gwiazd i muzyków.

Zgromadzona publiczność nagrodziła wykonawców głośnymi brawami i owacją na stojąco. Taki wyraz najwyższego uznania dla artystów był niewątpliwym potwierdzeniem ich talentu, ale też faktu, iż widzowie „wiejskiego” amfiteatru są nie tylko amatorami muzyki lansowanej przez mass-media, ale potrafią także docenić muzykę o artystycznie wysokim poziomie.

Koncert był częścią zadania pn.: „Nie taki Straszny dwór…”, który Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach realizuje dzięki dotacji z MKiDN w ramach Programu „Kultura dostępna”.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem