Dzień pełen wrażeń i atrakcji

22 listopada br. do Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach przyjechała kolejna grupa uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach. Tym razem zajęcia zostały przeprowadzone w innej formie, ponieważ ciasto zostało przygotowane w dużych misach. Następnie każdy uczestnik otrzymał swoją porcję ciasta, którą samodzielnie wyrobił i zaniósł do pieca chlebowego pod wiatą. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów było zwiedzenie Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego, gdzie w sali muzealnej mogli zobaczyć dawne narzędzia używane w gospodarstwie domowym. Dla uczestników był to dzień pełen wrażeń i atrakcji, a zwieńczeniem był własnoręcznie wypieczony chleb.