Wyjazd do PNBT w Chocińskim Młynie

Dzisiejszego dnia (09.02.) w ramach czwartkowych spotkań rękodzielniczych wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego Bory Tucholskie w Chocińskim Młynie, aby zwiedzić muzeum przyrodnicze i zobaczyć zagrodę pokazową zwierząt. Na starcie do dyspozycji każdy z nas dostał audioprzewodnik, który wprowadził nas w niezwykłą podróż i przybliżył walory Parku Narodowego. Na koniec zwiedzania mogliśmy sprawdzić zdobytą wiedzę odpowiadając na szereg pytań związanych z wystawą. Kolejnym etapem było obejrzenie zagrody pokazowej zwierząt, w której znajdują się zwierzęta gospodarskie należące do starych, rodzimych ras a także niezdolne do życia na wolności zwierzęta dzikie. Był to wyjazd pełen wrażeń oraz edukacyjnych ciekawostek o otaczającym nas terenie.