„Méster Bëlnégὸ Czëtaniô”

25 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach odbyły się przesłuchania do konkursu czytelniczego z języka regionalnego-kaszubskiego „Méster Bëlnégὸ Czëtaniô”.

W tegorocznej edycji konkursu brało udział dziewięć szkół z powiatu chojnickiego:  SP Swornegacie, SP nr 7 Chojnice, SP Charzykowy, SP Kosobudy, SP Ostrowite, SP Czyczkowy, SP Kłodawa,  SP Pawłowo i SP Zalesie. Celem konkursu była popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej, rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim oraz doskonalenie kultury żywego słowa.