Wyjazd do Teatru im. Wilama Horzycy

29.09.2022 r. Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zorganizował wyjazd do  Teatru Horzycy w Toruniu na spektakl „ Kariera Nikodema Dyzmy” . Uczestnicy ze Swornegaci, Kłodawy, Kruszki i Silna przeżyli niesamowity wieczór kulturalny. Nikodem Dyzma, główny bohater powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, to pozbawiony szczególnych talentów człowiek .
Wyrusza do Warszawy w poszukiwaniu pracy, gdzie lawina przypadków sprawia , że zaczyna karierę polityczną.” Kariera Nikodema Dyzmy” to opowieść aktualna we wszystkich czasach.  Sztuka ta jest świetnie zagrana, wręcz przetańczona, a siłą tego spektaklu jest niezwykłe tempo. Był to super spędzony czas, pełen wrażeń. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.