Zabawki z drewna - zapraszamy na warsztaty

Zabawki z drewna - zapraszamy na warsztaty

W sezonie letnim w każdy czwartek, przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach, organizowane są spotkania, podczas których mieszkańcy oraz odwiedzający region turyści mogą zetknąć się z  kulturą ludową. Zazwyczaj są to występy kapel ludowych, żarty i opowieści w języku kaszubskim, wspólne zabawy. Najbliższy czwartek - 4 sierpnia będzie wyjątkowy. Atrakcje rozpoczną się już od godziny 17.00, a nie, jak zazwyczaj o 18.00. Goście spotkania będą mieli okazję wziąć udział w  pokazowych warsztatach tworzenia zabawek ludowych z drewna. Pokaz poprowadzi rzeźbiarz – Jakub Orpiszewski.

Warsztaty są elementem zadania „Kaszubskie piernaty do muzealnej chaty”, podczas którego powstają różne zabawki inspirowane folklorem kaszubskim. Większość z nich trafia do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego i służy do uatrakcyjnienia pobytu najmłodszym gościom obiektu. Podczas czwartkowych warsztatów goście będą mogli nie tylko podziwiać artystę przy pracy, ale również spróbować własnych sił w wykonaniu drobiazgów z drewna. O godzinie 18.00, tradycyjnie już, odbędzie się występ kapeli Kaszubskiej – wystąpi kapela Zgrywańce z Kościerzyny.

Podobne spotkanie będzie organizowane również w kolejny czwartek - 11 sierpnia. W tym dniu organizatorzy – Stowarzyszenie Akolada i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zapraszają gości do Swornegaci również na godzinę 17.00.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem