Wakacyjny wypiek chleba

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego, w Swornegaciach wystartowała specjalnie przygotowana oferta kulturalna i warsztatowa. Jedną z naszych propozycji, którą chcemy Państwu przedstawić są warsztaty wypieku chleba w tradycyjnej formie. Pierwsze tego typu wakacyjne zajęcia odbyły się w miniony piątek na sali widowiskowej WDK. Każdy z uczestników samodzielnie przygotował ciasto, które "koniec końców" trafiło do klasycznego - opalanego jak niegdyś drewnem pieca. Uzupełnieniem całości była niestandardowa prelekcja o chlebie, zwyczajach i tradycjach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanego wypieku i zachęcamy do  dalszego korzystania z letniej oferty Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego oraz Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach.

fot. Ryszard Galowski i Robert Zduńczyk