Integracja z chlebem w tle

W minionym tygodniu Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach odwiedzili dyrektorzy bibliotek samorządowych z województwa pomorskiego. Był to jeden z punktów wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego zorganizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną  w Gdańsku.
Uczestnicy wyjazdu najpierw wzięli udział w szkoleniu w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie, a później zwiedzili podlegającą pod GOK Chojnice Gminną Bibliotekę Publiczną w Charzykowach. Na koniec w ramach wspólnej integracji uczestniczyli w warsztatach wypieku chleba oferowanych przez WDK i KDRL.
Własnoręczne wyrabianie ciasta, na wzór tradycyjnych metod wypieku okazało się dla uczestników wyjątkową odskocznią od codziennych zajęć i obowiązków. Pełni satysfakcji i zadowolenia z  pachnącymi bochenkami, uczestnicy wyjazdu zakończyli spotkanie.