Letnie spotkanie z muzyką kaszubską

Tradycją stały się już spotkania organizowane przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Swornegacie SWORY przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach w ramach „Letnich spotkań z kulturą kaszubską”,  które mają za zadanie ożywić tradycję i kulturę ludową Kaszub. Na wczorajszym spotkaniu występowała Kapela Purtki z Chojnic, która zaprezentowała okolicznym mieszkańcom i przybyłym turystom muzykę kaszubską. Pogadanki w języku kaszubskim, wspólne śpiewanie bardzo spodobały się przybyłym gościom. Przy okazji biesiady każdy mógł skosztować kucha na młodzach. A wszystko to sfinansowane zostało ze środków Gminy Chojnice. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie 24.06.2014r.

Zapisz siędo naszego newslettera!