zajęcia ekologiczne - węgiel aktywny

W dniu dzisiejszym w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach odbyły się zajęcia ekologiczne dla dzieci. Tematem przewodnim było wykorzystanie węgla aktywowanego - doskonałego środka stosowanego w kosmetyce czy lecznictwie. Materiału idealnie sprawdzającego się jako środek pochłaniający zapachy,  materiał do tworzenia maseczek oczyszczających oraz w pozbywaniu się zatruć pokarmowych.

Na dzisiejszych zajęciach uczestnicy w oparciu o węgiel aktywny samodzielnie wykonali wybielającą pastę do zębów, którą najbardziej odważni wykorzystali tuż po zajęciach. Z odrobiną kleju i pozostałościami węgla, dzieci stworzyły  ciekawe obrazy, które zabrały ze sobą do domu.