Zapraszają do Bramy Pomorza - pokażą, co zrobili

Zapraszają do Bramy Pomorza  - pokażą, co zrobili

Wielkimi krokami zbliża się ku końcowi projekt ” Jak to rękodzieło w Sworach nie zginęło”, prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice AKOLADA i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Ten realizowany w Swornegaciach program zakładał wyszkolenie 20 dorosłych osób w zakresie wyplatania z korzeni sosny i witek wierzbowych zwanych potocznie wikliną.

Przez kilka miesięcy uczestnicy projektu spotykali się, by pod okiem ekspertów doskonalić i rozwijać techniki wyplatania. Równolegle wzięli udział w wyjazdach edukacyjnych do Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu oraz Kaszubskiego Centrum Szkolenia i Usług Regionalnych w Kościerzynie, gdzie uczestniczyli w licznych pokazach.

Tak przygotowani, pewni swych umiejętności, zaprosili na warsztaty miejscowe dzieci i młodzież, aby im przekazać  nabyte wcześniej umiejętności. Liczba chętnych do skorzystania z takiej oferty zaskoczyła osoby dorosłe, znacznie przewyższając zakładaną frekwencję.

 

W efekcie realizacji projektu powstało wiele koszy, koszyków, tac, kul, krążków i innych rzeczy, które już pod koniec października będzie można podziwiać w regionalnym centrum handlowym Brama Pomorza,  na specjalnie zorganizowanej wystawie, do obejrzenia której serdecznie zapraszają uczestnicy projektu.
Szczególnie warto zwiedzić wystawę w dniach 24 -25 X w godzinach 10.00 -14.00, gdzie dodatkową atrakcją będzie pokaz plecionkarstwa w wykonaniu uczestników projektu.

Projekt p.n. ”Jak to rękodzieło w Sworach nie zaginęło” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – FIO 2015.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry