Koséder czy Dzëk?

W Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach od maja b.r. realizowany jest projekt "Etno Polska 2021", którego celem jest przybliżenie i ukazanie dawnych zwyczajów, obrzędów i kultury życia codziennego Kaszubów. Jednym z realizowanych założeń jest poznanie muzyki i nauka tradycyjnych tańców ludowych. Ta część zadania skierowana jest do najmłodszych - dzieci klas 1-3 z miejscowej Szkoły Podstawowej w Swornegaciach. Warsztaty prowadzi Wojciech Chylewski  - instruktor tańców ludowych  z Centrum Rozwoju Artystycznego. Jak się okazuje, nauka tańców ludowych, to dla dzieci przede wszystkim ogromna przyjemność i zabawa.  Efekty tej nauki będzie można zobaczyć 19 czerwca przed rozpoczęciem XXII Regat Wioślarskich im. Bolesława Drewka w Swornegaciach, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Zapisz siędo naszego newslettera!