Koséder czy Dzëk?

W Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach od maja b.r. realizowany jest projekt "Szkoła Tradycji Kaszubskich", którego celem jest przybliżenie i ukazanie dawnych zwyczajów, obrzędów, kultury i życia codziennego Kaszubów.

Jednym z realizowanych założeń jest poznanie muzyki i nauka tradycyjnych tańców ludowych. Ta część zadania skierowana jest do najmłodszych - dzieci klas 1-3 z miejscowej Szkoły Podstawowej w Swornegaciach. Warsztaty prowadzi Wojciech Chylewski  - instruktor tańców ludowych  z Centrum Rozwoju Artystycznego. Jak się okazuje, nauka tańców ludowych, to dla dzieci przede wszystkim ogromna przyjemność i zabawa.

Efekty tej nauki będzie można zobaczyć m.in. 19 czerwca przed rozpoczęciem XXII Regat Wioślarskich im. Bolesława Drewka w Swornegaciach, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów tanecznych, które zamieszczamy w fotogalerii.