Lekcja muzealna cz.5 IZBA KASZUBSKA

Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach zaprasza do piątej
„Lekcji muzealnej”

W obecnej sytuacji, kiedy to zwiedzanie Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego jest niemożliwe, my poprzez zajęcia on-line będziemy zachęcać Was do poznawania życia codziennego Kaszubów. Zajęcia będą polegały na zamieszczaniu zdjęć przedmiotów i urządzeń, które dawniej były używane w rzemiośle, gospodarstwie domowym i rolnictwie na Kaszubach. Poprzez te lekcje chcemy zachęcić Was do tego, abyście poznali, jak wyglądało życie ludzi dawniej i porównali je z życiem w czasach obecnych.

Piąta lekcja nawiązuje do izby kaszubskiej. Na zdjęciach poniżej przedstawiamy kilka przedmiotów znajdujących się w takiej izbie.

Rozwiązanie tej zagadki to właśnie Wasze zadanie.

Odpowiedzi prosimy wysyłać na Messengera do WDK.

Dziękujemy też za uczestnictwo w czwartej "Lekcji muzealnej" związanej z rolnictwem na kaszubach, następującym osobom:

Amelia i Alicja Stanisławskie z mamą

Mikołaj Hinc z mamą

Emilka i Jaś Szyszka z mamą

Igor, Alex i Szymon z mamą

Ignacy Trzeciński z mamą

Wiktori Stencel z mamą

Zapisz siędo naszego newslettera!