Podsumowanie roku 2020 !

Działalność w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach w 2020 r. obfitowała w szereg projektów realizowanych podczas sezonu letniego. Były one skierowane do mieszkańców naszej wioski, którzy chętnie uczestniczyli w tych zajęciach.
Jeden z projektów  „Ziółka i rutki na wszelakie smutki” skierowany był do naszych seniorów, którym okazał się bardzo bliski ze względu na tematykę, popularną za czasów ich młodości. Projekt „Kaszëbskô Ùczba” umożliwił młodzieży zetknięcie się z ciężką pracą na roli. Uczestniczyli przy żniwach oraz wykopkach, na których wykorzystywane były stare metody pracy. Projekt „Moda na etno” zorganizowany został w dwóch grupach - dla dzieci starszych i młodszych.  Uczestnicy zaprojektowali swoje ubrania inspirując się haftem kaszubskim. Projekt zakończył się profesjonalną sesją zdjęciową, na której podstawie wydany został kalendarz na rok 2021.  Kolejnym projektem był „Jak przôdë w Swòrnëgacach garczi lepilë”, udział w nim wzięli instruktorzy GOK, którzy pod okiem mistrza garncarstwa dokształcali się w tej trudnej dziedzinie, aby potem wykorzystać swoje umiejętności na zajęciach w swoich placówkach.
Pomimo pandemii, która w tym roku ograniczyła zajęcia skierowane dla turystów, nie narzekaliśmy na brak odwiedzin w KDRL. Promowaliśmy wyroby naszych rękodzielników, była możliwość zwiedzenia wystawy w sali muzealnej pt. „MOŻE WA BË CHCELË WIEDZEC, JAK KASZËBI ŻËJĄ?”, a także uczestnictwo w Czwartkach Kaszubskich.
W okresie zaostrzenia przepisów nasza oferta ograniczała się do zajęć on-line, w których bardzo chętnie uczestniczyły dzieci i rodzice.
Cieszymy się, że mimo tej ciężkiej sytuacji, Wasz kontakt z naszą placówką nie został przerwany. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i liczymy na dalszą aktywność. Już teraz na naszej stronie pojawił się plan feryjny. Zapraszamy do zapoznania się!

Zapisz siędo naszego newslettera!