Zapraszamy na kaszubskie czwartki

Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie SWORY realizuje projekt "Czwartkowe wieczory kaszubskie", którego poprzednie edycje spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem, zarówno przez mieszkańców naszej gminy, jak i licznie odwiedzających Swornegacie w sezonie letnim turystów. Głównym celem realizacji tego przedsięwzięcia jest ożywienie tradycji i kultury  ludowej Kaszub w naszym regionie, zwłaszcza tej z zakresu żywego słowa.

W ramach realizacji zadania przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach w cztery kolejne czwartki wystąpią kapele i twórcy ludowi z regionu Kaszub. W tym roku na spotkanie w sposób szczególny zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami, opiekunami, dziadkami.

Podczas biesiad goście będą mogli wysłuchać kaszubskich piosenek, anegdot i dowcipów, Pierwsze spotkanie już 16 lipca (oczywiście w czwartek!), początek o godzinie 18.00.

Kolejne spotkania odbędą się 23 lipca, 30 lipca i  6 i 20 sierpnia, na wszystkie serdecznie zapraszają organizatorzy Stowarzyszenie SWORY i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, który jest partnerem całego przedsięwzięcia. Zadanie jest dofinansowane ze środków gminy Chojnice i powiatu chojnickiego.