Podsumowanie sezonu letniego w Swornegaciach

Sezon letni w Wiejskim Domu Kultury i Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach dobiegł końca…W tym roku był nieco inny niż w poprzednich latach. Ogólnie przyjęte obostrzenia związane z pandemią zobligowały nas do wypracowania nowej, nieco ograniczonej oferty. Pomimo to turyści nie mogli narzekać na brak atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Odbywały się m.in. „Czwartkowe wieczory z kapelą kaszubską”, promocja chleba „Sworzyńskiego”, wycieczki rowerowe, zajęcia na wodzie,  „Test Kaszuba”, pokazy ceramiczne i wikliniarskie. Była także możliwość zwiedzenia nowo otwartej ekspozycji w KDRL „MOŻE WA BË CHCELË WIEDZEC, JAK KASZËBI ŻËJĄ?, a obecnie jest otwarta wystawa haftu kaszubskiego. Bogatszą ofertą warsztatową mogli cieszyć się mieszkańcy Swornegaci, z którymi są realizowane projekty "ZIÓŁKA I RUTKI NA WSZELAKIE SMUTKI", „MODA NA ETNO”, „Kaszëbskô Ùczba”, „Jak przôdë w Swòrnëgacach garczi lepilë”. Dziękujemy wszystkim za skorzystanie z naszej oferty i do zobaczenia!