"Etno lalka"

8.08.2020 r. w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach odbyły się zajęcia „Etno lalka”, które prowadzone były w ramach projektu „Moda na Etno” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Warsztaty dla dzieci rozpoczęły się od przedstawienia krótkiej historii oraz tradycji Kaszub. Najmłodsi wykorzystując drewniane łyżki, bibułę oraz krepę stworzyły oryginalne stroje kaszubskie dla swoich lalek. Kolory, motywy a nawet fryzury nawiązywały do tradycyjnych kolorów haftu i strojów kaszubskich. W ciągu kilku godzin powstały ciekawe zabawki- dekoracje, które każdemu przypadły do gustu.