Czwartki Kaszubskie

Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Swornegacie „SWORY”, zapraszają na tradycyjne  już w okresie wakacji, czwartkowe spotkania z kulturą kaszub czyli „Czwartki Kaszubskie”. W tym tygodniu o godzinie 18.00 wystąpiła Kapela Kaszubska „PURTKI” z Zespołu KASZUBY z Chojnic. Dodatkową atrakcją są występy zespołu z Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach „Michał i Spółka”, który w każdy czwartek o godzinie 17.30 (przed występem kaszubskiej kapeli) gra, śpiewa, recytuje  oraz prowadzi konkursy dla publiczności.
Wydarzenie finansowane jest ze środków Gminy Chojnice oraz Powiatu Chojnickiego
Spotkania odbywają się z zachowaniem wymogów  sanitarnych związanych z koronawirusem.