Co warto wiedzieć o ziołach!

15.07.2020r. seniorzy z Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach mieli możliwość w ramach projektu " Ziółka i rutki na wszelakie smutki " wyjazdu na wycieczkę do Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach, gdzie wysłuchali wykładu na temat ziół. Uczestniczki projektu dowiedziały się jaką rolę mają zioła w naszych ogrodach. Panie dowiedziały się, że z ziół można zrobić wyciągi wzmacniające rośliny i roztwory zapobiegające szkodnikom. Stosując naturale preparaty w ogrodnictwie chronimy nasze środowisko.

Projekt dofinansowany ze środków MRPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.