Pawłowo

ŚWIETLICA WIEJSKA W PAWŁOWIE
PAWŁOWO – BUDYNEK ZESPOŁU SZKÓŁ
ul. Tucholska 16
89-620 CHOJNICE
tel. 533 343 487

Instruktor:
Małgorzata Jasinska- Łobocka - malgorzataj@gokchojnice.pl

 

Świetlica Wiejska znajduje się w budynku miejscowej szkoły podstawowej. W pobliżu zlokalizowany jest plac zabaw oraz boisko sportowe, z których mogą korzystać podopieczni placówki. Dzięki uprzejmości władz miejscowej szkoły, zimą, dzieci mogą także uprawiać sport na sali gimnastycznej.  W 2014 roku siedziba świetlicy przeszła generalny remont.

W świetlicy w Pawłowie organizowanych jest wiele imprez cyklicznych, takich jak Festyn Sołecki, Dzień Kobiet, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka, Andrzejki  a także spotkania świąteczne z prezentacją "Jasełek". Poza tym podopieczni mogą skorzystać z  zajęć: plastycznych, teatralnych, tanecznych, integracyjnych. Podopieczni bardzo chętnie uczestniczą też w zajęciach kulinarnych pn.: „Poznajemy smaki świata”.  W świetlicy działa zespół wokalny „Pawłowianie”, dzieci i młodzież tworzą również grupę muzyczną - zajęcia prowadzi profesjonalny instruktor.

W ramach działalności placówki organizowane są różne wyjazdy – głównie w okresie wiosenno – letnim oraz w czasie wakacji i ferii. Są to wyprawy na basen, do kina, na kręgielnię, wycieczki autokarowe, piesze, rowerowe, biwaki oraz ogniska i pikniki. Od kilku lat świetlica aktywnie współpracuje z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Pawłowo i Okolic.

W placówce działają także wolontariusze, którzy czynnie angażują się w jej działalność. W Pawłowie odbywają się również Warsztaty Rozwoju Umiejętności Społecznych prowadzone w trzech grupach wiekowych.

 

 

GODZINY PRACY  ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W PAWŁOWIE

PONIEDZIAŁEK   14.00-18.00

WTOREK  14.00-18.00

ŚRODA  14.00-18.00

CZWARTEK  14.00-18.00

PIĄTEK  14.00-18.00

(szcegóły w planie pracy - zakładka Aktualności)

 

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem