Dożynki w Ogorzelinach

W Ogorzelinach, jak co roku odbyły się dożynki. Święto bardzo ważne dla rolników, ale też wszystkich mieszkańców sołectw Ogorzeliny i Nowy Dwór - Cołdanki.

Impreza plenerowa zorganizowana została przede wszystkim z  inicjatywy Jarosława Erbetowskiego sołtysa sołectwa Ogorzeliny oraz Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach, przy wsparciu Sołectwa Nowy Dwór – Cołdanki.

Dożynki rozpoczęły się oficjalnym przejściem na mszę świętą w miejscowym kościele, po czym uczestnicy wrócili na plac przy domu kultury, gdzie słowa powitania wyraził Wójt Zbigniew Szczepański oraz Sołtysi.

Starostą tegorocznych dożynek był Błażej Skorowski, a Starościną Katarzyna Czaplewska.

Podczas festynu dożynkowego trwała zbiórka do puszek dla Oliwii Stanki i Olka Cybulskiego – chorych mieszkańców z gminy Chojnice.

Za dowolną kwotę wrzuconą do puszki, można było m.in. nabyć książki i gadżety. Po podliczeniu komisja zanotowała łączną kwotę zbiórki na 1204, 21 zł. Bardzo dziękujemy za tak dużą ofiarność! Dobro wraca!

Dla dzieci czekały atrakcje, tj. tatuaże henną czy malowanie twarzy, wata cukrowa i dmuchane zjeżdżalnie.

Nie obyło się bez poczęstunku, na gości czekało pyszne ciasto, kawa, chleb ze smalcem, a kto zechciał mógł zakupić pyszności z grilla.

Występy na scenie rozpoczęła grupa OGO-DANCE oraz przedstawicielka grupy AGRAFKA.

Na scenie wystąpiły także z przepięknymi piosenkami gwiazdy Roksana Latocha oraz Grzegorz Niemczyk.

W festyn dożynkowy, jak zawsze są wpisane różne konkursy i zawody oraz zabawy integracyjne przy muzyce. Tym razem także nie mogło ich zabraknąć! Wymyślne konkurencje, od jazdy na rowerze elektrycznym po przeciąganie liny i jazdę na taczce oraz inne zabawy sprawnościowe, nagradzane były bardzo wartościowymi nagrodami (np. wykaszarka, odkurzacz, piła, wiertarka, waga, czajnik, bony na masaż czy sesja zdjęciowa i inne).

Dożynkowe wydarzenie kończyła zabawa pod gołym niebem z zespołem „Oldy”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w wsparcie naszej inicjatywy organizacyjnej, przede wszystkim dla mieszkańców, za piękne dekoracje, dary stołu i ogrom pracy i serca włożony w działania.

Ogromne podziękowania także dla wszystkich sponsorów, którzy pomogli w realizacji przedsięwzięcia finansowo. Dziękujemy Januszowi Gil właścicielowi firmy Jelonek, pani Annie Poźniak – fotograf, pani Natalii Wirkus właścicielce salonu masażu Lilly, Państwu Hinz właścicielom miejscowego sklepu Lewiatan, firmom Reporter, Radosław Szymański, Dremet, Jerzy Niklarz PPHU Palety, Meyer Mirosław - usługi transportowe, Joanna Szupińska Nails, Raftrans, Marek Kaczmarek.  Bez Państwa pomocy nie moglibyśmy zrealizować w takiej formie tegorocznych dożynek.

Zapraszamy do fotorelacji!