Oficjalne rozpoczęcie wakacji i spotkanie integracyjne dla dzieci

Dzieci z trzech sołectw spotkały się na pogadance z panami policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego oraz wzięły udział w dyskotece i zabawach integracyjnych. Najmłodsi przedstawiciele Ogorzelin, Doręgowic i Nowego Dworu rozpoczęli oficjalnie wakacje w ramach zajęć oferowanych przez dom kultury i świetlice wiejskie.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od pogadanki z policjantami. Panowie przedstawili dzieciom zasady bezpieczeństwa, zwrócili uwagę na najważniejsze zachowania na drodze, ale nie tylko, ponieważ uważnym należy być wszędzie!

Dzieci (a także panie instruktorki!) mogły przez chwilę sprawdzić, jak to jest być zakutym w kajdanki! Całe szczęście to była tylko zabawa!

Bardzo dziękujemy Panom policjantom, za znalezienie czasu pośród tylu czynności zawodowych, jakie daje każdego dnia  praca w policji.

Dzieci bawiły się dziś także przy muzyce, śpiewały, brały udział w zabawach integracyjnych, tańczyły i udzielały się podczas konkursów. Dyskotekę możemy uznać za naprawdę udaną! Podczas zabaw wsiedliśmy - z piosenką na ustach, do pociągu przepełnionego słońcem i błękitnym, wakacyjnym niebem.

Dziś postaraliśmy się także o stworzenie wspólnego wakacyjnego plakatu! Na bardzo długim papierze rysowaliśmy kredkami swoje wizje udanych wakacji. Przelane na papier pomysły były przeróżne, od wypoczynku pod palmami, po spacery górskimi szlakami.

Życzymy wszystkim udanego lata i zapraszamy do korzystania z oferty wakacyjnej oferowanej przez Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach, Świetlicę Wiejską w Doręgowicach oraz Świetlicę Wiejską w Nowym Dworze.

Zapraszamy do fotorelacji!