Zwiedziliśmy Chojnickie Muzeum

30 czerwca grupa młodzieży, biorąca udział w projekcie dotyczącym życia i twórczości J. Chełmowskiego p.t.: „Nadmienić można, że mam duże zaciekawienie wynalazczością”, wzieła udział w wycieczce do Chojnic.

Zwiedzliśmy wspólnie Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach, które dzieli się akualnie na kilka wystaw:

-"Wystawę czasową" - gdzie poznaliśmy życie mieszkańców Chojnic w okresie miedzywojennym

-"Wystawę Kaszubską" - gdzie zobaczyliśmy kulturę i dawne zwyczaje mieszkańców tego bliskiego naszym sercom regionu. Tu zobaczyliśmy również piękną Kapliczkę wykonaną przez Pana  Józefa Chełmowskiego.

-"Wystawę fotografii Pani Marty Potulskiej" - gdzie mogliśmy zobaczyć jak zmieniły się Chojnice na przemłomie lat i porównać je z dotychczsową panoramą.

-"Wystawę wykopalisk archeologicznych".

To było bardzo inspirujące przeżycie, po którm razem udaliśmy się na obiad i lody.

Za tydzień kolejna wycieczka - tym razem do domu Pana Józefa Chełmowskiego w Brusach, gdzie bliżej poznamy jego historię i twórczość.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do fotorelacji.