Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Nowe Ostrowite

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ŚWIETLICA WIEJSKA NOWE OSTROWITE
Nowe Ostrowite 15
89-620 Chojnice
tel. 533 343 488

Instruktor: Wioletta Łangowska, e-mail: wiolettal@gokchojnice.pl

Świetlica wiejska w Nowym Ostrowitem rozpoczęła działalność w 2004 roku. Znajduje się w budynku po dawnym przedszkolu i byłej stołówce PGR Ostrowite. Od tego czasu wygląd świetlicy ciągle się zmienia- budynek staje się coraz bardziej nowoczesny i jest dumą naszej niewielkiej miejscowości. Tuż obok placówki znajdują się boiska szkolne oraz plac zabaw, dzięki czemu podopieczni mogą brać udział w interesujących zajęcia na świeżym powietrzu.

W Nowym Ostrowitem ma miejsce wiele cyklicznych imprez, takich jak Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Dziadka czy Wigilia, w trakcie której wręczane są nagrody dla osób najaktywniej udzielających się w świetlicy.

Dzieci mogą także korzystać z zajęć plastycznych, manualnych, teatralnych i muzycznych. Ważną rolę odgrywają warsztaty rozwoju umiejętności społecznych „Spójrz inaczej”. Placówka organizuje różne wycieczki, biwaki, wyjazdy na basen, do kina i na kręgle. W Nowym Ostrowitem przeprowadzono wiele projektów dla dzieci, m.in. „Moja miejscowość w Internecie 2012”- w trakcie ferii zimowych, czy „Pokaż, co masz na strychu”-gdzie w trakcie wakacji letnich najmłodsi zorganizowali wystawę staroci. Również seniorzy znaleźli coś dla siebie podczas realizacji projektu „Doświadczeni i niezawodni.”

Godziny otwarcia:

Dzień Godziny otwarcia
Poniedziałek
15:00-19:00
Wtorek
15:00-19:00
Środa
15:00-19:00
Czwartek
15:00-19:00
Piątek
15:00-19:00

 

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem