Mariusz Urbanek- Spotkania autorskie

Mariusz Urbanek- Spotkania autorskie

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, 9 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbyło się spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem - prawnikiem, pisarzem i publicystą. Jest on autorem wielu biografii, między innymi: „Broniewski. Miłość, wódka, polityka”, „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”, „Profesor Weigl i karmiciele wszy”, „Tuwim. Wylękniony bluźnierca”, „Wieniawa. Szwoleżer na Pegazie”, „Waldorff. Ostatni baron PRL-u”, które są dostępne również w naszej bibliotece.

Na wczorajszym spotkaniu, czytelnicy z Charzyków a także goście z Chojniczek i Krojant dowiedzieli się bardzo ciekawych informacji na temat życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Pisarz był nie tylko twórcą „Przygód Koziołka Matołka” - pierwszego w Polsce komiksu, ale też m.in. autorem książek dla dziewczynek z przesympatycznymi bohaterkami, nieprzewidywalnymi i niezależnymi młodymi kobietami z powieści: „Panna z mokrą głową” czy „Szaleństwa panny Ewy”.

Dzięki realizacji  projektu „Kto stworzył Koziołka Matołka?”, również młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach, która przybyła do Wiejskiego Domu Kultury na spotkanie z panem Mariuszem Urbankiem mogła się dowiedzieć kim był Kornel Makuszyński, bo jak się okazało, postać jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy dla dzieci, była im zupełnie nieznana. Dziękujemy panu Mariuszowi za kolejne bardzo interesujące spotkania.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem