Konkurs „Wielkanocna baba w roli głównej”

Konkurs „Wielkanocna baba w roli głównej”

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza formalne (KGW, stowarzyszenia) i nieformalne grupy mieszkańców gminy Chojnice do udziału w konkursie „Wielkanocna baba w roli głównej”. Członkami grup konkursowych mogą być też osoby niepełnoletnie, pod warunkiem, że będzie je reprezentowała osoba dorosła.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie baby wielkanocnej (a właściwie dwóch bab!) oraz ozdób na stół wielkanocny. Członkowie grup, które zgłoszą swój udział w konkursie, będą mieli za zadanie wcześniejsze przygotowanie wszystkich elementów wystroju stołu wielkanocnego z babą w roli głównej. Podsumowanie i ocena prac odbędzie się 31 marca w domu kultury w Swornegaciach, gdzie reprezentanci grup w ciągu godziny będą musieli „urządzić” przydzielony im stół. Jury będzie oceniało zarówno walory smakowe baby, jak i estetykę stołu, odwołanie się do lokalnych tradycji i zaangażowanie się uczestników. Baby oraz trzy wskazane przez reprezentantów grupy ozdoby, zostaną przekazane na licytację charytatywną.

Nagrodą za najlepsze wykonanie prac konkursowych będą warsztaty wypieku chleba sworzyńskiego oraz warsztaty rękodzielnicze dla wszystkich uczestników zwycięskich grup i nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia (formularz do pobrania poniżej) należy przesłać do 25 marca na adres: bozenas@gokchojnice.pl.

Poniżej zamieszczamy również regulamin konkursu.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem