Kaszubskie piernaty do muzealnej chaty

Kaszubskie piernaty do muzealnej chaty

W ubiegłym roku mieszkanki Krojant wzięły udział w zadaniu pn.: „Moje pupci”. Dzięki ich zaangażowaniu (a także pań z Kłodawy i Ciechocina) powstały szmaciane lale, które trafiły do kącika zabaw dla najmłodszych w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach.

Z zabawek bardzo chętnie korzystają mali goście kaszubskiego domu. Szybko jednakże okazało się, że ekspozycja jest niekompletna! Bawiący się laleczkami mali goście muzeum, prędko doszli do wniosku, że laleczki potrzebują łóżeczek, wózeczków i pościeli; a przede wszystkim strojów! Dlatego, także w tym roku, mieszkanki gminy Chojnice zaangażowały się w przygotowanie „eksponatów” do KDRL. W ramach zadania „Kaszubskie piernaty do muzealnej chaty” powstają kołderki, poduszeczki, sukienki, czapeczki i inne ręcznie robione cudeńka… W ruch poszły szydełka i igły, a uczestniczki zadania przypomniały sobie czasy dzieciństwa, kiedy same marzyły o najpiękniejszych strojach dla swoich lal.

Efekty pracy można podziwiać - na razie na zdjęciach – w fotogalerii poniżej, ale już niedługo cała ta „koronkowa robota” trafi do Swornegaci.

Zapraszamy zatem do obejrzenia zdjęć, a już w wakacje do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego.

Zadanie dofinansowane ze środków gminy Chojnice.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry