Koncert w Wiejskim Domu Kultury w Silnie

6.01.2022 r. w Wiejskim Domu Kultury w Silnie odbył się piękny koncert kolęd. Nasze Panie Seniorki miały przyjemność wysłuchać  kolęd i pastorałek, zaśpiewanych przez  wychowanków  tamtejszego Domu Kultury, a także kolęd w języku kaszubskim, w wykonaniu zespołu "Krëbane".

Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci. Zaśpiewały dwie piosenki bożonarodzeniowe. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza z nich, w której dzieci śpiewały, że dziękują za to co mają. Niekoniecznie muszą to być prezenty. Dziękowały za mamę, tatę oraz pieska. Po najmłodszych, wystąpiła młodzież - dwie solistki. Dziewczyny zaprezentowały kolędy tradycyjne oraz piosenki świąteczne. Na końcu na scenie pojawił się kaszubski zespół folklorystyczny"Krëbane" z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. W kolorowych strojach kaszubskich, przy akompaniamencie wielu instrumentów artyści zaśpiewali kolędy w języku kaszubskim oraz tradycyjne, polskie kolędy wraz ze wszystkimi zebranymi gośćmi. Wszyscy wykonawcy, a także organizatorzy koncertu przyczynili się do stworzenia prawdziwie świątecznej atmosfery, za co bardzo dziękujemy.