Serca na patyku

Serca na patyku

Serca na patyku wykonane z gliny samoutwardzalnej lub masy solnej, to prosty pomysł na twórczą aktywność nawet dla najmłodszych dzieci. Idealnie nadają się jako dekoracja, podarunek na walentynki lub prezent dla bliskiej osoby np. babci lub dziadka.

To najszybsza i najprostsza dekoracja, która nadaje się do zrobienia nawet dla przedszkolaków. Do wykonania serc możecie użyć masy solnej lub gliny samoutwardzalnej. Wystarczy rozwałkować placek grubości około 0,5 cm, następnie ułożyć go na koronce i przewałkować kolejny raz delikatnie. W ten sposób od spodu odbije nam się pięknie motyw koronki. Następnie z pomocą foremki do wycinania ciasteczek lub odrysowując wykałaczką wycinamy kształt serce.

Następnie wbijamy delikatnie w nasze serca wykałaczki lub patyki do szaszłyków,  które posłużą do trzymania. Młodsze dzieci mogą próbować zrobić to samodzielnie lub przy małej pomocy rodzica.

Tak przygotowane serca zostawiamy do wyschnięcia na około 12h. Po tym czasie będą gotowe, teraz wystarczy przyczepić do nich sznurkowe lub kolorowe kokardki. Serca można oczywiście pomalować również farbami.

Przepis na masę solną :

200g mąki- ok. 1 szklanka i 2 łyżki
200g soli- ok. 1/2 szklanki
125cm3 wody- ok. 1/2 szklanki

Masę solną możemy przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce. Mąkę mieszamy z solą i dolewamy stopniowo wodę zagniatając ciasto. Prace po wykonaniu suszymy na powietrzu. Przygotowana masę solną barwimy za pomocą barwników spożywczych ewentualnie dobrej farby plakatowej lub akrylowej. Masę solną można również pomalować po wyschnięciu.

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry