Rosnąca choinka

Rosnąca choinka

Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut.

Składniki na rosnące farby są dostępne w kuchni każdego z Was. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb.    Masę bazową możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami.

 

Naszą choinkę wykonaliśmy z masy bazowej zabarwionej na zielono barwnikiem spożywczym. Jeśli nie macie barwnika można użyć farby plakatowej lub innej podobnej.

Farbę nakładamy łyżeczką na kartkę papieru technicznego


Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się i tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia. Pytanie czy zamiast kuchenki mikrofalowej można użyć piekarnika. Sprawdziliłam to i tak można ale… Trwa to znacznie dłużej i trzeba obserwować, aby choinka się nie spiekła. W piekarniku wypiekałam około kilku minut w temp 200C .

Tak więc zabawa jak najbardziej fajna, bo składa się zarówno z elementu tworzenia, eksperymentowania, a za każdym razem uzyskujmy inny efekt  Możemy tym sposobem stworzyć zarówno ciekawą prace plastyczną jak również kartkę świąteczną.

 

Nasza choinka po wypieczeniu w mikrofali uzyskała fajny efekt 3D, który dodatkowo wzmocniliśmy nanosząc na pracę klej i posypując ją brokatem. Przed wypieczeniem choinki na masę można pookładać duże kryształki soli, po wypieczeniu będą ładnie się trzymać i mienić niczym dekoracja. Na końcu można też dodać cekiny lub inne ozdoby w zależności od gustu i chęci dziecka.

 

 

 

 

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry