„Makramowa" wystawa w Charzykowach

„Makramowa

Przy promenadzie nad jeziorem Charzykowskim pojawiła się niezwykła wystawa. W stojących tam gablotach znalazły się przepiękne prace wykonane techniką makramy. Za szybami umieszczone zostały zarówno ręcznie robione zakładki, breloki, bieżniki, podkładki etc., jak i zdjęcia pokazujące proces tworzenia tego rękodzieła. Wystawa powstała w Świetlicy Wiejskiej w Kłodawie, gdzie dorośli mieszkańcy gminy Chojnice mogą spotykać się na cyklicznych zajęciach, podczas których zgłębiają tajniki makramy. Mentorką grupy jest p. Marzena Cysewska, której prace w dużej mierze zapełniły ekspozytory, ale w tworzenie plansz zaangażowali się też inni uczestnicy zajęć. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

 

Mamy nadzieję, że poniższe zdjęcia przekonają Państwa do wiosennego spaceru nad jeziorem Charzykowskim, podziwiania kunsztu wykonawczyń i prac stworzonych techniką makramy. Być może zachęci też do poszukiwania artystycznych wzorców i inspiracji? Polecamy zajęcia w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach…

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem