Trudna (?) technika makramy

Trudna (?) technika makramy

W świetlicy w Kłodawie odbyły się zajęcia dla dorosłych, na których miłośnicy prac manualnych zgłębiali tajniki plecenia, zaplatania i  zakręcania sznurka. Makrama, bo tę technikę poznawali uczestnicy warsztatów, początkowo wydawała się bardzo trudną, jednakże po krótkiej instrukcji wszyscy z zapałem przystąpili do tworzenia splotów płaskich i żebrowych na próbnikach. Prowadząca zajęcia – Marzena Cysewska z wielką cierpliwością tłumaczyła, jak wykonywać sploty i korygowała na bieżąco błędy, które pomimo starań pojawiały się w tych splotach.

Po wprawkach przyszedł czas na wykonanie pierwszej pracy techniką makramy. Efekt, po zaledwie dwóch godzinach wyplatania, zaskoczył wykonawczynie. Powstały piękne zakładki do książek, których samodzielne wykonanie z  pewnością zachęciło uczestniczki do kontynuowania nauki. Do doskonalenia tej techniki przekonuje także mała ilość narzędzi i materiałów (wystarczy sznurek i nożyczki!) oraz mnogość zastosowań. Techniką makramy można tworzyć breloki, bransoletki, kwietniki, lampiony, abażury…

Na kolejnych zajęciach, które odbędą się 23 marca, będzie można się nauczyć wyplatania zajączków i pisanek  - zapraszamy na warsztaty również nowych uczestników.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem