Obrazek z suszonych kwiatków na Dzień Mamy

Obrazek z suszonych kwiatków na Dzień Mamy

Moi drodzy, czy pamiętacie, że już za chwilę Dzień Mamy ? Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na prezent dla Waszych ukochanych mam to spieszę Wam z propozycją :)

Po pierwsze wybieramy się na długi  spacer na łąkę ,ewentualnie do ogródka mamy :) i zbieramy polne kwiatki i liście.

Następnie sięgamy do biblioteczki po ciężkie książki i układmy pomiędzy kartkami ( najlepiej użyjcie jeszcze ręcznika papierowego ) starannie kwiatki i liście .

Zamykamy książki, ustawiamy na nich jeszcze kilka opasłych tomów :) i czekamy aż się zasuszą .

( Nasze polne dary powinny schnąć ponad tydzień , w ekspresowej formie możecie je jednak delikatnie wyjąć po 2 dniach :))

Po wyjęciu kwiatków otwieramy pustą ramkę na zdjęcia,bardzo delikatnie  układamy naszą kwietną propozycję na spodzie ramki ,a następnie przykrywamy częścią ze szkłem. Obrazek z szuszonch kwiatów gotowy .

 

Z suszonych kwiatków możecie również zrobić np. piękne zakładki do książek. Potrzebujecie jednak folię do laminarki, laminarkę lub żelazko (  efekt nie będzie niestety tak spektakularny , jak przy użyciu laminarki :))Po zasuszeniu kwiatków, układamy je na otwartej folii do laminarki, przykrywamy i wkładamy do laminarki lub przeprasowujemy żelazkiem( na wierzch kladziemy np. ręcznik papierowy )( młodsze dzieci oczywiście muszą poprosić o pomoc osoby dorosłe ! ) Następnie wycinamy  kształt zakładki, możecie również dodać np. wstążeczkę.

Miłej zabawy !

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry