Projekt Klawkowo- naukowo

8 czerwca dzieci i młodzież ze  świetlicy wiejskiej w Klawkowie rozpoczęły warsztaty z zakresu nauk ścisłych w ramach projektu pt. " Klawkowo- Naukowo". Jest to Zadanie współfinansowane ze srodków otrzymanych z Województwa Pomorskiego w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego z zakresu edukacji. Uczstnicy projektu wezmą udział w spotkaniach, zawierających widowiskowe doświadczenia z dziedziny fizyki, chemii i robotyki, przeprowadzonych przez profesjonalnego wykładowcę. Wyjadą także do Eksperymentarium w Centrum Edukacyjno- Wdrożeniowym w Chojnicach, gdzie zwiedzą interaktywną wystawę: "Chojnice- człowiek w naturze, czyli eksperyment w koegzystencji". Następnym etapem projektu będzie zorganizowanie przez dzieci spotkań z eksperymentami dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z pobliskich miejscowości oraz dla przedszkolaków z niepublicznego przedszkola Leśne Ludki w Klawkowie. Ostatnim zadaniem dla naszych "odkrywców" będzie przygotowanie FESTIWALU NAUKI dla mieszkańców Klawkowa na wiejskim festynie. Przed uczestnikami projektu dużo wyzwań i pracy, ale jak widać po pierwszych zajęciach jest to praca bardzo ciekawa i przyjemna :-)

Zapisz siędo naszego newslettera!