Z wizytą w teatrze

Dzieci z placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach przeżyły bajeczną przygodę w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Razem wybraliśmy się na przedstawienie "Trzy świnki i przyjaciele". Spektakl był pełen dynamicznych i dowcipnych dialogów. Poznaliśmy historię trzech świnek z całkiem innej perspektywy niż ta, którą dotąd znaliśmy z baśni braci Grimm. Aktorzy w bardzo kolorowych strojach odegrali świetną sztukę, która ogromnie spodobała się dzieciom.

Wyjazd na przedstawienie był możliwy dzięki dotacji z Programu Kultura Dostępna. GOK od kilku lat korzysta z ministerialnych grantów, aby przybliżyć mieszkańcom gminy teatr, operę, kino. Dla najmłodszych udział w takich przedsięwzięciach to okazja do wizyty w instytucji kultury w dużym mieście, zobaczenia prawdziwych aktorów na scenie, często sposobność zajrzenia za kulisy, a przede wszystkim możliwość doświadczenia prawdziwej magii teatru.