Z głową w ulach - warsztaty pszczelarskie z panią Martą Konek

25 października, w ramach edukacji przyrodniczej w charzykowskiej bibliotece, odbyły się spotkania z panią Martą Konek. Pani Marta jest dziennikarką, autorką przewodników, reportaży oraz książek dla dzieci i dorosłych: „Z głową w ulach. Opowieści o pszczołach z Krajny miodem płynącej” i „Kasia w pasiece”, której „pszczoły wywróciły świat do góry nogami”. Pani Marta przeprowadziła warsztaty dla dorosłych i dzieci, podczas których odkryła sekrety niezwykłego królestwa pszczół. Pszczelarka opowiedziała, czym na co dzień zajmują się pracowite pszczoły, królowa matka i trutnie. Dzieci zajrzały do wnętrza tajemniczego ula, poznały strój i narzędzia pszczelarza, sposób tworzenia oraz pozyskiwania miodu. Praktyczną część warsztatów zwieńczyło przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra węzy-wosku pszczelego. Serdecznie dziękujemy pani Marcie za fascynujące spotkania z kolorowymi pasiekami i uwrażliwienie na  pożyteczne owady, od których zależy jakość naszego istnienia.

Spotkania odbyły się w ramach realizacji projektu "Biblioteka Blisko Nas".