Chór Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach na dożynkach parafialnych w Krojantach

Dożynki są największym corocznym świętem rolników. Są ukoronowaniem ich całorocznej pracy i podziękowaniem za zebrane plony. Wieńczą żniwa, a tradycyjnie obchodzone były w pierwszy dzień jesieni. Obecnie obchodzi się je w sierpniu lub wrześniu.

Na takie właśnie dożynki został zaproszony chór Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach, które odbyły się we wsi Zbeniny Parafia Krojanty.

Seniorzy zaprezentowali tutaj swój dorobek artystyczny szlifowany pod batutą Karola Ostrowskiego i akompaniamencie Michała Ratkowskiego.

Można było usłyszeć kilka utworów związanych z pracą rolnika, ale nie tylko. Oto tytuły: "Na wójtowej roli", "Piosenka o rolniku", "Ach jak przyjemnie", "Tango Milonga", czy "Mały biały domek".

Gratulujemy występu i życzymy następnych równie udanych.