Zabawa w małego naukowca-eksperymentów ciąg dalszy

Zabawa w małego naukowca-eksperymentów ciąg dalszy

Dzisiaj znowu zamienimy się w małych naukowców. Opisałam dla Was oraz dodałam fotorelację kilku eksperymentów. Jeżeli będziecie mieć problem z ich realizacją lub chcecie wykonać je ze mną "na żywo" jestem do Waszej dyspozycji w godzinach od 10:00 do 14:00 pod nr. tel 533 343 465 lub na Messenger AdrianaWodowska

Kochani, pobawcie się, poeksperymentujcie  i wyjdźcie na dwór !!! To najważniejsze zadanie na dzisiaj i proszę wrócić dopiero, jak Wasze policzki uzyskają kolor różowy :) A po południu zapraszam do kuchni :) Szczegóły w następnym wpisie...

1. Chemiczne jojo- do wykonania pierwszego eksperymentu potrzebujecie: szklankę, wysokie naczynie,łyżeczkę, sodę, olej oraz barwnik lub bibułę do zabarwienia, strzykawkę. Do wysokiego, szklanego naczynia wsypcie 5 łyżeczek sody oczyszczonej, następnie delikatnie, po ściance naczynia wlejcie olej. Do szklanki wlejcie ocet i włóżcie kolorową bibułę (poczekajcie,aż ocet się zabarwi ), możecie również użyć np. koncentratu buraczanego lub barwnika. Strzykawką nabierzcie kolorowy płyn i delikatnie wpuszczajcie kropelkami do naczynia z olejem. I co możecie zaobserwować ?

2. Wulkan- do wykonania tego doświadczenia potrzebujecie:duży talerz lub tablet, szklankę, łyżeczkę, sodę,wodę, płyn do mycia naczyń , ocet i barwnik( może być również tusz, koncentrat buraczany ). Proszę, ustawcie szklankę na dużym talerzu lub tacy, następnie do szklanki wsypcie 4 łyżeczki sody, wlejcie troszeczkę wody, tak by rozpuścić sodę, wymieszajcie, następnie dodajcie kilka kropel płynu do mycia naczyń i kilka kropel barwnika i bardzo delikatnie wszystko wymieszajcie, teraz odsuńcie się trochę :) i uzupełnijcie szklankę octem, będzie się działo :)….

3. Wędrująca woda- do wykonania tej zabawy potrzebujecie: 6 szklanek podobnej wielkości, barwnik lub bibułę,wodę , ręcznik papierowy i trochę cierpliwości :)Do co drugiej szklanki wlejcie wodę, a następnie dodajcie barwnik. Jeśli nie macie barwników, wodę można łatwo zabarwić wkładając do szklanki z ciepłą wodą kolorową bibułę. Następnie do szklanek włóżcie złożone w paski papierowe ręczniki. A teraz musicie uzbroić się w cierpliwość i czekać, ponieważ pierwsze efekty zobaczycie dopiero za kilka godzin…:)

4. Jajo– do wykonania tego doświadczenia potrzebujecie: szklankę, ocet i jajko. Do szklanki wlewamy ocet, następnie wkładamy do niej jajko i czekamy moi drodzy, aż 24 godziny :) Powodzenia! Niecierpliwym powiem,że warto poczekać :)

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry