Dzień Pluszowego Misia

 Dzień Pluszowego Misia

Już po raz osiemnasty obchodzimy 25 listopada

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Historia powstania tej ponadczasowej zabawki sięga 1902 roku, a nazwa - Teddy Bear pochodzi od imienia amerykańskiego prezydenta. Ponad sto lat temu Teodor Roosevelt podczas polowania kazał uwolnić postrzelonego małego niedźwiadka. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił je na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Obrazek stał się natchnieniem dla sklepikarza z Brooklynu, który, za zgodą prezydenta, zaczął produkować maskotki pod zdrobniałą nazwą Teddy.

Dziś trudno sobie wyobrazić świat bez tej mięciutkiej przytulanki, która nierozerwalnie kojarzy się z urokami dzieciństwa. Niezależnie od wieku czy płci większość z nas na pewno miała lub nadal ma swojego ukochanego Misia. Miś kojarzy się z ciepłem i dobrocią, jest także najlepszym powiernikiem wszystkich sekretów.

Dla wszystkich dzieci, które tego dnia ,tak jak Inga nie mogły uczcić święta Misia w przedszkolu przygotowałyśmy propozycję :) Poniżej zamieszczam fotorelację z z wykonania

Misiowej fotobudki( potrzebujesz: karton lub sztywny arkusz papieru ,nożyczki, ołówek, flamastry lub farbki i kogoś dorosłego do pomocy :))

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry