Warsztaty ekologiczne dla najmłodszych

Warsztaty ekologiczne dla najmłodszych

Kochane maluszki, niestety nie możemy się spotykać na naszych poniedziałkowych warszatach. Przez jakiś czas będę się z Wami widywać za pomocą komputera lub telefonu Waszych rodziców :)

Będę Wam przysyłać różne , ciekawe propozycje zabaw dla dzieci i mam nadzieję, że ich wykonywanie sprawi Wam mnóstwo radości. Drodzy rodzice, bardzo liczę na Waszą pomoc :)

Zapraszam na kilka doświadczeń związanych z powietrzem , a może pamiętacie nasze zeszłoroczne zajęcia ?:)

Zaczynamy :)

1.Kochani,czy wiecie czym jest powietrze ?

I komu jest potrzebne ?

Usiądźcie i głeboko oddychajcie, nabierzcie powietrze i zatkajcie nosek i usta . I co jak długo udało się Wam wytrzyamać ? Czy już znacie odpowiedź na pytania ?:)

2. Czy powietrze ma kolor, smak i zapach ?

Nadmuchajcie balonik, a następnie upuście z niego powietrze i sprawdźcie jaki jest kolor wydobywającego się gazu. Jeszcze raz nadmuchajcie balonik , tym razem kierując jego wylot na twarz, powąchajcie, jaki powietrze ma zapach, czy można je skosztować? :) I co kochani, zacie już odpowiedź ?

 

3. Doświadczenie na istnienie powietrza w przedmiotach.

Poproście rodziców o puste opakowania , np. plastikową butelkę, czy  kartonik po mleku.  A teraz postarajcie się je zgnieść , co się stało z powietrzem ? Czy teraz te opakowania zajmą mniej miejsca w śmietniku ?

 

4. Doświadczenie na ruch powietrza

A teraz poroście mamusie, tatusia, siostrę lub brata i zróbcie zawody . Potrzebujecie piłeczkę, może być piórko , czy zwinięty w kulkę papierek ,  a teraz ustawcie się w rzędach i na raz, dwa , trzy mocno dmuchamyyyy... I kto wygrał ?:)

Moi drodzy , powietrze służy nam nie tylko do oddychania, ale także wprawia przedmioty w ruch. Powietrze nie ma smaku i zapachu, nie ma koloru ale za to możemy zobaczyć efekt działania jego ruchu-wiatru.Powietrze jest wszędzie, w człowieku, w przedmiotach i wokół nas, w Waszym domu, przedszkolu i na podwórku. Zawiera tlen , który potrzebny jest do oddychania i życia. Oddychają nim ludzie, zwierzęta i rośliny. Jeśli go brakuje -umierają.

 

Dziękuję i do zobaczenia !!!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry