„Przy kawie w kaszubskiej zastawie”

Seniorzy z gminy Chojnice podsumowali projekt Napij się bònkawy z kaszubskiej zastawy! Przez kilka miesięcy uczestnicy zadania z Klawkowa, Krojant, Czartołomia, Nowego Dworu, Angowic i Doręgowic poznawali i doskonalili różne techniki tworzenia i zdobienia zastawy stołowej, które są popularne na Kaszubach.

W minionym tygodniu seniorzy spotkali się w domu kultury w Ogorzelinach, aby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać i wspólnie spędzić czas. Wystrój sali nawiązywał do czasów młodości uczestników i oczywiście tematu przewodniego projektu – kaszubskiej zastawy. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zdjęcia z sesji fotograficznej uczestników projektu „Stołówka w PRL”, które wcześniej prezentowano na wystawie w Bramie Pomorza. Przy tytułowej „bònczi” i cieście, goście mieli okazję obejrzeć występ grupy „Szpakowaci”, która przyjechała z Cekcyna. Przedstawienie Pensjonat pod cisami rozbawiło widzów i wprowadziło w dobry nastrój. Po części teatralnej nastąpiła część muzyczna. Szczególne oklaski zebrała grupa z Klawkowa, która na spotkanie przygotowała występ z piosenkami rozrywkowymi. Było też wspólne śpiewanie znanych i lubianych przebojów.