Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Czartołomie

dscf3907

Świetlica Wiejska w Czartołomiu
CZARTOŁOMIE  4/1
89-606 Charzykowy
tel. 533 343 495

Instruktor świetlicy – mgr Sylwia Studzińska, sylwias@gokchojnice.pl

Świetlica w Czartołomiu powstała w 2003 roku. Znajduje się w pięknej okolicy niedaleko wielkiej pradoliny Strugi Jarcewskiej oraz szlaków turystycznych prowadzących do Parku Narodowego Bory Tucholskie. W Czartołomiu oraz pobliskim Jarcewie znajduje się wiele zabytków, m. in. dwory z zabudowaniami folwarcznymi oraz pomniki przyrody. Tak piękna okolica zachęca do zajęć w plenerze, różnego rodzaju wycieczek i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W Czartołomiu co roku organizowane jest wiele imprez takich jak jasełka, Dzień Matki czy Dzień Dziecka. Ważnymi wydarzeniami w życiu świetlicy  była realizacja projektów „Moja wieś najpiękniejsza”,  czy „Zimowe pogotowie sąsiedzkie”- dzięki nim mieszkańcy obu wsi bardzo się zintegrowali i zaczęli aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Równie interesujący okazał się program „Jak haftować po kaszubsku”, dzięki któremu mieszkańcy wsi mogli nauczyć się tradycyjnego haftu wzorami chojnickimi.

W placówce odbywa się wiele interesujących zajęć, m. in. wystawy, spotkania, wyjazdy i festyny letnie, zajęcia manualne, plastyczne i sportowe.

 

Godziny pracy świetlicy

DzieńGodzina
Poniedziałek 15.00-19.00
Wtorek 15.00-19.00
Środa 15.00-19.00
Czwartek 15.00-19.00
Piątek 15.00-19.00

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem