Czartołomie

ŚWIETLICA WIEJSKA W CZARTOŁOMIU
CZARTOŁOMIE  4/1
89-606 Charzykowy
tel. 533 343 495

Instruktor:
Joanna Lubińska - joannal@gokchojnice.pl

 

Świetlica w Czartołomiu powstała w 2003 roku. W 2019r. placówka przeszła gruntowny remont, została zmodernizowana i przystosowana do prowadzonych w niej zajęć.

W Czartołomiu co roku organizowane jest wiele imprez takich jak jasełka, Dzień Matki, czy Dzień Dziecka. Ważnymi wydarzeniami w życiu świetlicy  była realizacja projektów: „Moja wieś najpiękniejsza”, „Zimowe pogotowie sąsiedzkie”, „Rzut beretem od sąsiada” - dzięki nim mieszkańcy Czartołomia i Jarcewa bardzo się zintegrowali i zaczęli aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

W placówce odbywa się wiele interesujących zajęć, m. in. spotkania, wyjazdy i festyny letnie, zajęcia manualne, plastyczne i sportowe. W Czartołomiu realizowane są także warsztaty umiejętności społecznych w oparciu o program „Spójrz inaczej”.

Obiekt znajduje się w pięknej okolicy niedaleko wielkiej pradoliny Strugi Jarcewskiej oraz szlaków turystycznych prowadzących do Parku Narodowego Bory Tucholskie. W Czartołomiu oraz pobliskim Jarcewie znajduje się wiele zabytków, m. in. dwory z zabudowaniami folwarcznymi oraz pomniki przyrody. Tak piękna okolica zachęca do zajęć w plenerze, różnego rodzaju wycieczek i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

Godziny pracy świetlicy

DzieńGodzina
Poniedziałek 15.00-19.00
Wtorek 15.00-19.00
Środa 15.00-19.00
Czwartek 15.00-19.00
Piątek 15.00-19.00

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem