Powróćmy jak za dawnych lat...

Powróćmy jak za dawnych lat...

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. W obchody tych dni wspaniale wpisał się „Dzień Seniora w stylu retro”  zorganizowany przez Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach. W imprezie uczestniczyło blisko dwieście osób. Do Ogorzelin przyjechali seniorzy z całej gminy. Były to przede wszystkim grupy osób uczestniczących w zajęciach placówek GOK, ale także spoza tych grup oraz goście z Urzędu Gminy w Chojnicach, sołtysi i radni.

Wydarzenie rozpoczęła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach, witając gości i składając życzenia wszystkim przybyłym seniorom.

Główną częścią programu był występ grupy wokalno – satyrycznej „Okazjonalni” z Bydgoszczy. Artyści przedstawili skecze i piosenki  w stylu retro. Goście, zarówno dzięki doborowi repertuaru, jaki i zaangażowaniu i świetnemu przygotowaniu występujących (cóż za stroje i rekwizyty!), mogli na chwilę poczuć klimat przedwojennej kawiarenki i kabaretu.

Na scenie wystąpili także akordeoniści - Franciszek i Mateusz Orzłowscy. Muzycy bardzo skutecznie  zachęcili gości do śpiewania – dzięki śpiewnikom seniorzy wspólnie wykonali szereg utworów z lat 20. i 30., co wprawiło wszystkich w jeszcze lepszy nastrój i oczywiście „retro klimat”… Ten jednak nadały przede wszystkim stroje seniorów (i pozostałych gości!) – suknie, perły, opaski z piórami, szale, boa, kabaretki, cygara…. Do tego piękne dekoracje sali i wspaniały poczęstunek. Nie obyło się bez tańców i zabaw – oczywiście przy muzyce z XX-lecia międzywojennego… Wszystko to sprawiło, że goście Balu Seniora w Ogorzelinach na chwilę przenieśli się w świat stylu retro - pełen blasku i radości, ze wspaniałą muzyką i powiewem beztroski.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Seniora w Stylu Retro w Ogorzelinach. W sposób szczególny dziękujemy przede wszystkim sołtysowi Ogorzelin za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie uroczystości. Dziękujemy także dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach za udostępnienie sali, niezbędnego wyposażenia i pomoc techniczną oraz sołtysowi Doręgowic (i ponownie Ogorzelin) za dofinansowanie imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii, które wspaniale oddają klimat Balu – nie tylko dlatego, że wykonano je w stylu retro, ale przede wszystkim ze względu na widocznych na nich najwspanialszych gości!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem