"Koronkowa" wystawa w Charzykowach

Przy promenadzie nad jeziorem Charzykowskim pojawiła się niezwykła wystawa. W stojących tam gablotach znalazły się przepiękne szydełkowe koronki. Za szybami umieszczone zostały zarówno ręcznie robione serwety, obrusy, bieżniki, kołnierzyki etc., jak i zdjęcia pokazujące proces tworzenia tego rękodzieła. Wystawa powstała w Świetlicy Wiejskiej w Czartołomiu, gdzie mieszkanki sołectwa spędziły niejedno popołudnie na wspólnym szydełkowaniu. Mentorką grupy była p. Eryka Gappa, której prace w dużej mierze zapełniły ekspozytory, ale w tworzenie plansz zaangażowały się wszystkie panie spotykające się w świetlicy.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy. Mamy nadzieję, że poniższe zdjęcia zachęcą Państwa do zimowego spaceru nad jeziorem Charzykowskim i obejrzenia tej „koronkowej roboty”.