Odwiedziny pani Heleny

Dzisiejsze popołudnie Seniorzy spędzili przy herbacie i szydełku. Kontynuujemy pracę nad projektem pt.: "Nikt na świecie nie wie, jakie koronki robią w Jarcewie! I w Czartołomiu z kordonka, powstaje piękna koronka".   W dniu dzisiejszym niespodzianką była wizyta pani Heleny Pawłowskiej z Ostrowitego- mistrzyni haftu kaszubskiego.
Należy wspomnieć, że z inicjatywy tej pani przy Wiejskim Domu Kultury w Silnie powstało w 2017r. Koło Hafciarskie ”Modrak”, które nadal prężnie funkcjonuje. Hafciarki spotykają się w każdą środę a pani Helena służy pomocą i radą wszystkim, którzy chcieliby zgłębić tajniki haftu.
Pani Helena Pawłowska została m.in. w tym roku wyróżniona w konkursie „Jawor – u źródeł kultury”.

Bardzo dziękujemy pani Helenie za odwiedziny i udzielone rady.

W galerii tylko kilka zdjęć dokumentujących pracę pani Heleny.